Дорогi Друзi!
Мистецтво багатогранне, як душа людини, це яскравий світ прекрасних образів, політ фантазій, бажання зрозуміти суть життя, концентрація творчих сил людини.
Глибоко пережитий витвір мистецтва може здiйснити корінний переворот в життєвих поглядах людини, в його системі цінностей.
Коли поглинаєш у вирій мистецьких подій, помічаєш, як світ змінюється навколо тебе, він змінюється безповоротно тiльки на краще.🎻🎻
Починаєш думати – а що ти можеш зробити для митця?
Як звернути увагу держави на достойні мистецькі проєкти?
Як сприяти розвитку культури на рівні держави? Достукаємося до законодавців?
Як змусити державу забезпечити відповідними гарантіями державної підтримки митців?
Одним з кроків на цьому шляху є особистий приклад.
Тому, наш журнал ART CHILI та адвокатське об’єднання «Нумінум», прийняли нелегке та відповідальне рішення про створення нової ініціативи – започаткування професійної премії «Національної премії у галузі культури і мистецтв».
Головна мета – підтримати та нагородити найкращих серед кращих. Звернути увагу держави та заохотити до державної підтримки митців.
Наш журнал ART CHILI був створений як меценатський проєкт задля підтримки та популяризації мистецтва. Тому для нам було за честь підтримати ініціативу сотень митців та оголосити про створення премії.
Була проведена дуже велика робота. Доволі нелегко було обрати найкращих.
Не зможу сьогодні скоротити текст))) нехай він дещо офіційний, але ж і подія Знакова!
МИ вдячні всім переможцям, які знайшли час та можливість особисто отримати Премії:
В номінації «Кращий меценат України 2020» нагороджено Ольгу Собко-Нестерук (без меценатів мистецтво тяжко просувати).🔝🔝
Надзвичайно важливо, коли українську культуру підтримують українські ЗМІ, і тут однозначним лідером є газета «День». Міжнародний фотоконкурс газети «День». Найкращим видання, що популяризує українську культуру – визнано газета «День».
Найкращим проєктом, спрямованим на розвиток дитячої творчості визнано – Всеукраїнський відкритий дитячий конкурс «Малюймо разом», нагороджено члена правління Громадської організації «Кращий художник», власника ювелірного дому «KIMBERLI» Ігоря Ільчишена.
Премії удостоєна Світлана Долеско, генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва
Виставка живопису та графiки Валерiя Гегамяна «Я тобi не хлопчик. Артэйджизм». Виставка живопису та графіки Валерія Гегамяна підняла резонансне суспільне питання вікової дискримінації. Людина — головний художній інтерес Валерія Гегамяна — цікава у всіх проявах. Поєднання гостросоціальної тематики й надпрофесійної живописної та, особливо, рисувальної технік Гегамяна в одному проєкті дозволили викликати зацікавленість більшої аудиторії. А також привернули увагу до проблем соціалізації, в тому числі професійної, зрілих людей.
Тому найкращим кураторським проєктом визнано і нагороджений автор проєкту Олексій Жадейко, голова правління «Фонду імені В.А. Гегамяна», мистецтвознавець.
Вони показали людям ефектне шоу та одночасно дотрималися усіх вимог корона вірусного карантину, Вийшло надзвичайно романтично: молоді парочки та цілі компанії глядачів сиділи на човнах у водах Дніпра та насолоджувалися дійством, що відбувалося на сцені ГогольFest, де прозвучала опера реквієм «IYOV». Безперечно найкращою оперною виставою визнано ГогольFest, де прозвучала опера реквієм «IYOV», нагороджено Влада Троїцького.🎻🎻
Найкращий закордонний проєкт представлений персональною виставкою всесвітньовідомого художника Хань Юйченя «Мистецтво Тибету».
Нагороджені організатори: Юрій Вакуленко, генеральний директор Національного музею «Київська картинна галерея», заслужений діяч мистецтв України та Лю Юйдань, директор компанії «Україна Міжнародна Медіа-Культура».
Велика подяка особисто Арсену Савадову. В його проєкті ми прожили сконструйовану зустріч української армії з Мерілін Монро. Треба розуміти, що попри значну артикульованість, трагічне навантаження явища витісняє війну на задвірки індивідуальної свідомості, бо люди не хочуть постійно пам’ятати про жахи, це складно психологічно.
Але у відчутті свята та радості глядач знову зближується із нашими солдатами, зменшується дистанція між фронтовим і мирним життям і виникає бажання діяти, аби повернути хлопців додому. Тому найкращим авторським проєктом визнано Персональний проект Арсена Савадова «Голоси любові». ♥️♥️
Найкращим проєктом, що візуалізує ідентичність України – НАРБУТ XXI ГО ТОВ «Видавництво РОДОВІД»; Нагороджено директора видавництва «РОДОВІД» – Лідію Лихач.
Важливо…🙏🙏
Ніхто крім митця не розуміє що стоїть за картиною художника крім зображення, скільки часу, сил, натхнення, випробовування, радості, відчаю та усього іншого вкладено у роботу. Тим більше не усі розуміють що таке підготувати експозицію, виставку, проєкт, особливо коли це за кордоном. Безперечно найкращим авторським проєктом, представленим за кордоном, є виставка живопису Івана Марчука у Мадриді. І для нас знаково, що сам Народний художник України, лауреат Національної премії України імені Шевченка, людину, чиє ім’я внесено до списку сотні видатних людей нашого часу, складеного міжнародною консалтинговою компанією Creator Synectics
Іван Степанович Марчук отримав особисто нагороду.♥️♥️🇺🇦🇺🇦
Найкращим проєктом у балетному мистецтві визначено Grand Prix Kyiv – некомерцiйний мiжнародний юнацький конкурс – фестиваль і нагороджено Нобухіро Терада, Народного артиста України.🔝🔝🔝
Найкращим фільмом України визнано фiльм «Мати апостолiв» режисера Заза Буадзе. Нагороджено Продюсера –Дмитра Овечкіна і режисера Заза Буадзе. Цей Фільм унікальний за своєю сценарною формою та дуже сильний емоційно. Знятий він за реальними подіями, які відбувалися на сході України в 2014 році, де ще й дотепер продовжуються бойові дії. Трагізм війни показано через історію однієї людини — МАТЕРІ. Перед очима глядача постає повна картина трагедії, яку несе війна. Процвітаючий раніше край, перетворився на руїни не тільки міст і сіл, а що значно гірше — на руїни тіла і душі. І це все пронизує пекучим болем і жалісним співом безмірної любові матері, яка у цьому пеклі війни біжить на порятунок свого сина. В травні 2021 року фільм отримав відразу три нагороди 10-го Нью-Йоркського міжнародного кінофестивалю – “Найкращий повнометражний фільм”, “Найкраща жіноча роль“ та “Найкращий сценарій”.В листопаді 2020 року фільм став переможцем ІІІ Мжнародного Кінофестивалю «Буковина» в номінаціях «Найкращий національний художній фільм» та «Найкраща чоловіча роль».В квітні 2021 фільм офіційно відібрано до основної програми Жіночого кінофестивалю в Неваді та кінофестивалю Берлінський тиждень кіно. В лютому 2020 року відбувся спеціальний показ в рамках European Film Market кінофестивалю Берлінале.
Найкращим проєктом України (Гран Прі) – 2020 визнано Міжнародний пленер-конкурс «Кращий художник» та нагороджено Голову правління громадської організації «Кращий Художник / The Best Artist», народного художника України Володимира Козюка.🇺🇦🇺🇦🙏🙏🙏🙏
Ми розуміємо, що нагороди та відзнаки в галузі культури і мистецтв у цивілізований державі повинні підтримуватися як державою так і бізнес сектором, що буде укріплювати імідж країни у світі, тому наш крок нехай буде першим і не останнім. Щасти всім.
З любов’ю до України та людей голова наглядової ради проєкту «Всеукраїнська премія у галузі культури і мистецтв», шеф-редактор журналу ART CHILI Вікторія Нестеренко