16 грудня відбулося відкриття фестивалю паблік-арту OD’ART.
Фестиваль проходив з 16 по 18 грудня за адресою Космонавта Комарова, 8, перед будівлею Палаца дитячої та юнацької творчості “Біла акація”.
Куратор проекту – скульптор та засновник громадської організації Арт-майстерні “Bloom” Андрій Любов.
Організатори: творче об’єднання «Public art», громадська організація «Арт – майстерня Bloom».
Фінансування заходу здійснювалося зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.
Тема фестивалю – “Минуле страшиться мистецтва”.
В межах фестивалю були представлені одеські монументальні, жанрові та тимчасові арт-об’єкти у двох тематичних напрямках: нефігуративна скульптура та військова скульптура.
У фестивалі брали участь 7 скульпторів Алексей Орехов, Клим Степанов, Олег Новаев, Сергей Боголюбов, Лариса Субангулова, Виктор Тиблевич, Сергей Коняхин, Вадим Рудой, представлено 14 арт-об’єктів.
Фестиваль OD`ART- це майданчик перспектив, які ми вбачаємо для реалізації в українських містах.
Паблік арт- це можливість висловитися у суспільному просторі, побудувати вектор комунікації, відрефлексувати масові потреби або травми. Сьогодні українці актуалізували свій зв’язок, звернулися до спільного джерела ідентичності – нас об’єднують одні маркери агресії та радості. І це дозволяє вже зараз закладати основу нашого спільного майбутнього, розвивати громадянське суспільство.
Під час фестивалю відбувся пленер з дітьми зі школи художньо-естетичного профілю ім. К.Костанді, на якому учні мали змогу проявити свій креатив та пофантазувати на тему “Які б скульптури ви хотіли би бачити в місті Одеса”. Учасники пленеру відтворили свої ідеї в малюнках та відмітили в яких саме місцях міста вони би бачили ці скульптури.
Також в рамках фестивалю відбулася конференція на тему: «Паблік-арт: взаємодія з людьми та міським середовищем».
Та пройшло три лекції:
“Історія скульптури” від Місюн Анни – доцентки кафедри культурології в Одеському політехнічному університеті.
Координаторка проекту Фабіян Діана прочитала лекцію: “Паблік-арт. Як арт-об’єкт змінює міський простір”.
Та також учасники занурилися в таку цікаву тему як: “Туристичний образ Одеси: чого очікують від Одеси ззовні?”, з якою нас ознайомила Долгополова Оксана – докторка філософських наук.
По закінченню відбувся круглий стіл на тему “Паблік-арт як інструмент створення комфортного міського середовища”, модератором якого був Любов Андрій – куратор проекту та скульптор.
Було піднято багато різних питань щодо того, як за допомогою мистецтва ми можемо змінювати наше місто на краще, та висунуто ряд цікавих пропозицій.
Завершився фестиваль фуршетом в творчій натхненній обстановці.
Та в планах вже є наступний фестиваль паблік-арту на осінь 2023 року.
Куратор цього проекту прокоментував цю подію так:
Незламність душі та матеріалу «May you live in interesting times» тема 58 Венеціанській бієнале. Наша країна на собі пізнала мудрість цього вислову. Україна з 2014 року після російської анексії Криму та окупації Донбасу опинилася у стані війни. Війна модерну з архаїкою відбувається і на полях битв і в головах людей. Епоха змін стала глобальною: втратили свою функцію наднаціональні інститути та світова спільнота не змогла запобігти вбивству мирних жителів на європейській території. Українські майстри відобразили своє бачення у роботах, представлених на фестивалі паблік-арту OD'ART. Тема виставки «Незламність душі та матеріалу» показує глядачеві переживання українських майстрів та націленість на перемогу. Можна побачити переосмислення простої форми куба, яка передає тяжкість людської долі під час війни, взаємодіє зі світобудовою та утримує тендітну рівновагу життя перед випробуванням. Експозиція скульптур передає і «Мрію» українців, виконану з металу, і лють «Козака», який відрубує курячу лапу від герба агресора, та копошення дрібних загарбників на спині великої черепахи. Художники занурюють глядача й у світ нефігуративності, де кожен може домислити ідеї та запропонувати свої інтерпретації робіт, більшість з яких створювалися без світла і опалення. Експозиція українських арт-об'єктів наочно показує усьому світу, що не можна перемогти народ, який воює за свою свободу та творить історію свого майбутнього. Куратор щорічного фестивалю паблік-арту OD'ART Любов Андрій.