«Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва»
Музею історії Києва
представляє міжнародний мистецький проєкт
«ОДНОГО ДНЯ ПІСЛЯ…»
(майбутнє очима митців)
04.09.2020 – 08.11.2020
Період самоізоляції став найкращим часом для творчих рефлексій, адже митці надзвичайно чутливі до усього, що відбувається довкола. Вони дуже тонко відчувають болі та страхи суспільства, миттєво реагують на зміни, а іноді навіть можуть передбачити їх. Усвідомлюючи це, у квітні цього року Музей історії Києва запропонував митцям поміркувати над майбутнім світу в умовах шаленого розвитку технологій, криз світової економіки, пандемій та незворотних змін клімату на планеті.
Що ж чекатиме на людство далі? Космотуризм, контроль над погодою, фізичне безсмертя, дружба з роботами чи повстання машин…? Відповіді на ці та інші питання спробували дати митці різних напрямів сучасного мистецтва з України, Болгарії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Ізраїлю та Лівану. Для участі у конкурсному відборі Музей історії Києва отримав 252 заявки та понад 660 робіт, з яких відбіркова комісія обрала 212. Але й цієї кількості виявилося забагато для одночасного експонування. Тому ми вирішили не скорочувати кількість робіт, а розділити виставку на 3 тематичні розділи, щоб показати якомога більше якісного мистецтва.
Отже, проєкт «Одного для після…» складатиметься з 3-х тематичних частин і проводитиметься у 3 етапи:
Частина 1. «Людство. Одного дня після…» – 04.09-29.09. 2020;
Частина 2. «Природа. Одного дня після…» – 01.10-18.10.2020;
Частина 3. «Всесвіт. Одного дня після…» – 22.10-08.11.2020.
Кожна тематична частина – концентрація найрізноманітніших стилів, жанрів, технік та бачень. Хтось із митців зобразив невіддалене посткарантинне майбутнє (фактично сьогодення), хтось спробував зазирнути далі. Очевидно одне: метаморфози невідворотні, світ і ми будемо змінюватися. А разом із цим зміниться і мистецтво, адже воно – невід’ємна частина нашого життя.
Варто зазначити, що роботи були створені авторами спеціально для цього проєкту, не презентувалися та не експонувалися раніше в рамках інших виставок. Ми також спробували уявити, як би могла виглядати ця виставка в Музеї історії Києва сто років потому – у 2120 році, скажімо, в рамках виставки «Усе не так або фантазії про майбутнє наших предків» з колекції Музею. Розробити та втілити цю ідею зголосилася компанія «Lookinar», що займається створенням VR-туру проєкту. На думку Ваге Мелікяна – засновника компанії та мецената проєкту «Одного дня після…», – «Лише мистецтво здивує земні та неземні цивілізації майбутнього».
Отже, запрошуємо на масштабний, змістовний, мистецько-філософський проєкт про майбутнє та спонукаємо до роздумів, у якому світі, суспільстві, з якою екологією, цінностями, обмеженнями та можливостями ми хотіли б жити в майбутньому!
Генеральний партнер:
Партнери проєкту:
«Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва»
Музею історії Києва
(вул. Б. Хмельницького, 7)
Контакти для запитів ЗМІ: (068) 32 80 792 – Ірина Ковалькова