Ми продовжуємо – це вже #Імена 3! Проєкт Ірини Федоренко.
Сьогодні моя перша історія буде про талановиту дівчину – Анастасію Осмоловську!
«Я магістр права і не маю спеціальної художньоі освіти. Якийсь час працювала помічником депутата, заступника голови КМДА, і навіть радником Міністра. Все, що мені зараз відомо про живопис і мистецтво, я здобувала самотужки – дуже довго поєднувала державну службу із самоосвітою. Вичитувала літературу, дивилася відео, ходила на курси, лекції, пленери та сесії – одним словом, училася.» – розповідає Настя.
Цікаво, що в багатьох митців, які подобаються особисто мені, шлях до мистецтва починався, як хоббі, так і цього разу.
Вперше у 2013 році Анастасія вирішила намалювати щось для власного помешкання після ремонту. «Квартира була красивою, чистою і геть порожньою. Хотіла вдихнути в неї душу.» Дівчина звернулася до тітки чоловіка, яка мала студію живопису, почала малювати. І дуже швидко зрозуміла, що не все так просто із живописом. Але тітка помітила і сказала, що хист до малювання є. Добре слово спрацювало і відтоді Анастасія не зупиняється у пошуках.
«Тема квітів не є для мене випадковою. Моя бабуся Людмила, скільки себе пам’ятаю, була майстерним флористом (писала полотна засушеними квітами), брала участь в художніх виставках, хоча й працювала ученим-мікробіологом. У дитинстві з братом часто збирали у лісах і луках «матеріали» для її полотен. Тому з дитинства добре орієнтуюсь у квітах і рослинах. Пізніше навіть закінчила курси флористики, маю диплом флориста.» – говорить Анастасія.
Художниця любить квіти, адже вони справжні та чесні. Як і наше життя, вони яскраво сяють і швидко згасають. Вона хоче зберегти мить їхнього тріумфу на полотнах якомога довше. Її полотна про те, що треба жити тут і зараз – доки ми квітнемо, не відкладаючи життя на потім…
«Іноді мені здається, що квіти краще за людей розуміють і відчувають швидкоплинність буття.»
«Якщо говорити про мистецтво в цілому, для мене воно є глибинним джерелом емоцій, пошуків, роздумів і бажання ділитися тим, що відчуваєш особисто…»
Під час кожної нової подорожі авторка відвідує якийсь хороший музей – це вже традиція. Інше хоббі – спорт, дівчина має чорний пояс з карате.
«Коли думаю про власний творчий шлях, згадую історію про Рубенса, який був голандським послом у Іспанії і вільний від роботи час проводив у королівському саду за мольбертом. Якось поруч проходив якийсь придворний і зауважив: «Бачу наш дипломат інколи бавиться живописом». Рубенс йому відповів : «Ні, це живописець інколи бавиться дипломатією».
Анастасія приймала участь у декількох виставках, щиро бажаю їй досягти великих результатів у своїй творчості!
Наступна частина – про цікавий творчий та подружній дует – родина Проданчук зі Львова та їх проєкт – «Творчі та геніальні».
Він – Віктор Проданчук, народився 4 лютого 1975 року у невеликому містечку Дунаївці, що на Хмельниччині у сім’ї шкільного вчителя та медсестри. У дитинстві Віктор часто бував у Козацькій долині де жила бабуся по матері бабусі Рафаїли Войтівни, яка розповідала про жорстокі козацькі бої часів Хмельниччини, що відбувались саме у Козацькій долині. Це вплинуло на подальше формування національної свідомості.
Батько – Павло Проданчук – будучи шкільним вчителем малювання, привив Вікторові любов до мистецтва, що вплинуло на подальшу долю хлопця.
У 1990 році поступає до Косвівського коледжу декоративного та прикладного мистецтва на спеціальність художня обробка металу. Найбільше що запам’яталось з періоду навчання на Івано-Франківщині, це співи вечорами патріотичних пісень, розмови про історію та українську мову. Під час однієї із екскурсійних поїздок до Львова, місто Лева настільки вразило Віктора, що він вирішив подальше своє життя поєднати із столицею Західної України.
1995 році вступає у ЛАМ на здобуває фах художника-дизайнера. Під час навчання в Академії мистецтв бере участь у реставрації Успенського, Михайлівського Золотоверхого собору, Успенського собору Києво-Печерської лаври та церкви на Подолі де відспівували Т. Шевченка. Для Успенської церкви у Львові Ставропігійського братства виготовив розп’яття Ісуса Христа з предстоячими, яке сьогодні знаходиться Трьохсвятительській каплиці церкви. Після закінчення навчання з 2001 по 2004 займаються реставрацією історичних пам’яток України.
2014 році є одним із засновників фірм “Оберіг Груп”, що займається реставрацією будівель історичної частини міста Львова.
Постійно займається скульптурою, графікою, експериментує з різноманітними техніками та матеріалами ( бронза, шкло ,шамот, дерево, гальваніка, мідь). У своїх роботах використовує елементи древніх культур України: скіфів, сарматів, римлян, трипілля.
В 2017р. вийшов каталог робіт відомого українського художника з однойменною назвою «Віктор Проданчук».
Роботи знаходяться в Національному музеї у Львові імені Шептицького, в музеї сучасного мистецтва м. Хмельницький, в українському культурному центрі в Москві РФ, в приватних колекціях Ющенка, Тигибка, Філатова, Кравецького а також в Україні та закордоном. Про мистецьку діяльність Віктора Проданчука знято документальний фільм.
Вона – Наталія Проданчук – народилась 14 січня 1976 року у м. Львів, Україна.
З 1994 – 1997 році навчалась у Львівському технікуму легкої промисловості за спеціальністю конструктор-модельєр.
3 1997- 2003 році навчалась у Львівській національній академіі мистецтв, факультет дизайну, за спеціальністю художник-модельєр.
Працюю як художник, графік, модельєр, створивши власну авторську техніку пише на полотні, велюрі, шовку, експериментує з різними техніками та матеріалами.
«У своїй творчості надаю перевагу енергетичному змісту, внутрішнім відчуттям та емоційному стану, що переплітаються з символічним образом та орнаментикою прадавніх культур і стають єдиною цілісною композицією на полотні. Пишу картини відчуттями кольору і гармоніі, намагаючись передати настрій, який вирує в глибині душі» – каже Наталія.
Проект ”ВІЧНІ І ГЕНІАЛЬНІ”- це новий етап у творчості родини митців. Його концепція: психологічний портрет відомих художників cвіту і України (Ф.КАЛО, Г.КЛІМТ, Ф.ХУНДЕРТВАСЕР, ЯЙОЇ КУСАМА, ЕММА АНДРІЄВСЬКА, П.КЛЕЕ, В.КАНДІНСЬКИЙ, М.ПРИМАЧЕНКО, К.БІЛОКУР).
Разом подружжя провело величезну кількість виставок, вони відомі як в Україні, так і далеко закордоном.
Тож, раджу слідкувати за нашими митцями, Україна справді багата талантами. А я готую для вас вже нову історію!
#artchili #Semira #ИринаФедоренко #ІринаФедоренко #Проданчук #АнастасіяОсмоловська #Василисадраконова #викториянестеренко