Історія художниці Юлії Нікітюк-Любіної від кураторки виставки «INDEPENDENCE» в рамках Міжнародного Фестивалю сучасного мистецтва «СЛІДИ» Ірини Федоренко.
Нікітюк-Любіна Юлія. julialiubina.art
– Я народилася в невеличкому місті Ромни, що на півночі України. За словами батьків, почала малювати як тільки змогла тримати в руці олівець. Одночасно зі шкільною програмою відвідувала студію живопису і малюнка, закінчила художню школу. Я з впевненістю пов’язала своє життя з творчою професією і отримала диплом художника-графіка Видавничо-Поліграфічного Інституту НТУУ.
Маючи досить велику базу знань з історії мистецтв і володіючи різними техніками, це все додавало мені більшої впевненості, що я зможу виконати будь-яке замовлення. Але надмірна універсальність уводила далі від себе.
З’явилося бажання творчого обнулення. Точкою відліку я вважаю картину «Двері» – момент повернення до маленької себе, де ще не знайдено відповідей, де є чиста радість пошуку і захоплення від майбутніх відкриттів.
Вранці в компанії з чашкою кави і пастеллю я роблю швидкий етюд. Спонтанне інтуітивне малювання більше схоже на медитацію. Я довіряю рукам і внутрішньому чуттю вибрати колір, композицію і вести весь процес. Тим самим занурюючись в більш глибокі шари психіки, минаючи Его. Там живуть чисті емоції в тісних зв’язках з усіма елементами сущого. Підсвідомість, наділена абстрактними символами знаходить відповіді в візуальній площині, прокладаючи стежки до відокремлених і загублених острівців психіки, де потрібна увага і зцілення. Діалог глядача і картини відбувається на тому рівні, де внутрішній критик не має права голосу. Тим самим зображення набуває статус ресурсу.
На основі деяких етюдів я пишу живопис масляними фарбами.
Зараз в Музеї історії Києва ви можете побачити одну з найкращих картин Юлії, що були створені за останній час, виставка триває до 24 серпня, обов’язково завітайте!
Захід присвячуємо 30-й річниці Незалежності України! З любов’ю в серці та з бажанням залишити добрі СЛІДИ в історії та мистецтві!
Кураторка проєкту: художниця та мистецтвознавиця – Ірина Федоренко (SEMIRA)