Нещодавно в Україні народився новий бренд – «SVIN». Ідея його створення та втілення належить відомому одеському модельєру, продюсеру, дизайнеру посуду та предметів інтер’єру Жанні КЛИМОВІЙ, яка поділилася з читачами журналу «ART CHILI» деякими секретами свого життєвого та професійного шляху.
— Які обставини привели вас до дизайнерської справи?
— Взагалі, я не планувала бути дизайнером, просто шила сама собі одяг, який привертав увагу, дехто з мого оточення бажав його придбати. Саме це підштовхнуло мене до створення одягу не тільки для себе. В цій галузі я вже десять років. Окрім створення ексклюзивних моделей жіночого одягу, я ще захоплююсь фотографією, створенням парфумів, предметів декору інтер’єрів, також із задоволенням я займаюся музикою та кіно.
— Розкажіть трохи більше про якісь грані вашої творчості.
— Деякі з моїх фоторобіт дістали відзнаки міжнародного конкурсу. Зараз триває підготовка до моєї персональної виставки світлин, інсталяцій та портретів. Восени закінчився мій перший курс тренінгу краси леді-45-плюс. Коли потеплішає – можна буде створювати світлини в стилі старої Італії, з повним Fashion-пакетом: послуги стиліста та візажиста, підбір локацій, робота фотографа. Також під логотипом нового бренду «SVIN» від будинку моди ZhannaKlimova, окрім прикрас інтер’єру та посуду, виставляється колекція одягу для спорту. «SVIN» створює прекрасний настрій, навіть в дрібницях. Гарні речі роблять життя інакшим: звичайна чашка може дарувати різноманітний настрій. Посуд, створений за моїми ескізами, незабаром буде представлений на міжнародній виставці в Італії – Design award, де братимуть участь майстри із ста країн світу!
— Суспільство умовно ділиться на звичайних людей та на особистостей. Яким є ваше власне визначення особистості?
— Особистість така, яка є. До того ж, вона знає, в чому її сила, а в чому слабкість, вона цікава в будь-якому віці, і не мислить стереотипами.
— Те, що відбувається тепер в Україні, якось впливає на вас та вашу творчість?
— На жаль, через на процеси, які зараз відбуваються в нашому суспільстві, мені довелося тимчасово припинити діяльність в галузі музики та кіно. Також ми спостерігаємо, як в нашій крані поступово зникає індустрія моди разом з індустрією шоу-бізнесу, і це дуже прикро.
— Чи є у вас улюблений колір або стиль одягу, притаманний саме вам?
— Ні, немає такого: я можу змінювати свої образи та костюми по декілька разів за добу, залежно від подій, які відбуваються навколо мене. На мою думку, одяг має йти слідом за вашою особистістю, настроєм, погодою та обставинами, до того ж ще й бути зручним. Та головне – мати смак.
— Що ви думаєте стосовно тенденцій в жіночому одязі, та і взагалі у світі моди?
— У зв’язку з бурхливим розвитком так званого мас-маркету, який поступово заполонив велику частину крамниць у всьому світі, я побоююсь того, що мода в звичному її розумінні поступово зникне зовсім. Великі корпорації підтримують, на жаль, не зовсім якісний та зовсім не яскравий одяг, без претензій на будь-яку елегантність, без форм та чітких силуетів, тобто, у повсякдення запроваджується унісекс. Я вважаю, що ми поступово наближаємося до того, що нам залишиться лише маленький сегмент класу «люкс», який існуватиме тільки для вузького кола «обраних».
— Хто з визначних постатей світу моди викликає у вас повагу?
— Оскільки основну освіту я отримала в Італії, то скоріше відчуваю вплив цієї країни та її визнаних майстрів із світу моди. Італійська школа, на мою думку, є одним із зразків смаку, стилю та естетизму на світовому подіумі. Кожен з метрів, створивши у свій час відомі тепер світові бренди високої моди, заслуговує на повагу і визнання. Моя особиста прихильність та зацікавленість належить дизайнеру Йоши Ямомота.
— Чи співпадають ваші власні погляди на щастя та устрій світу з поглядами ваших вчителів?
— З самого дитинства мене цікавив світ, його устрій і суть. Значний вплив на формуванні моїх поглядів справили твори філософів Шопенгауера та Фрідріха Ніцше. Певною мірою вони мої вчителі. Навчання в духовному навчальному закладі розвинули мої аналітичні здібності. Чим старшою я ставала, тим гострішим було пізнання світу, тим складнішими відносини з ним. Спочатку я прийняла існування Бога. Потім Він був для мене учителем, мірилом. Потім – став однодумцем, творцем. У підсумку я спіткала суть Бога і суть Люцифера і зрозуміла, що я – в іншому таборі. Протиставлення двох принципів – диктатури і свободи як особистостей – ось що таке Бог і Люцифер (не плутайте із Сатаною – це інша алегорія). Згодом, я прийшла до науки, а теорія Бога стала для мене нічим іншим, як описом давнини.
Бесіду вела Діна КЛЕР.