Одеса – місто митців, і з цим сперечатися
ніхто не буде, бо далеко за його межами знають і про наші театри, і про різноманітні фестивалі, і, звичайно ж, про художні традиції, адже багато з одеських художників минулого і сучасності відомі у всьому світі. Можна навіть сказати, що в певному сенсі їм в Одесі затісно, бо свої роботи вони повинні презенту- вати глядачам, а для цього повинні існувати сучасні мистецькі майданчики, яких ніколи небуває багато. І до вже існуючих долучився ще
один – відтепер в приміщенні П’ятого апеляційного адміністративного суду розпочне свою діяльність новий арт-проект, в межах якого будуть виставлятися роботи одеських художників. Чому саме тут, і що спільного між судочинством і мистецтвом – журнал «ART CHILI» поцікавився у голови суду Олександра ДЖАБУРІЇ.
— Олександре Валентиновичу, Ви – юрист, і здавалося б, мистецтво і культура – не зовсім Ваше коло діяльності. І тим не менше – в приміщенні суду відвідувачі тепер будуть відчувати себе, як у виставковій залі, адже тут розміщатимуться роботи одеських художників.
— Дійсно, моя робота не пов’язана із сферою культури, та на разі і судова практика, і юри- спруденція в цілому – також певним чином мистецтво, також своєрідна творчість, чи не так?
— Так, дійсно. А чи потрібно, на Вашу думку, вміти розбиратися у тенденціях сучасного мистецтва – українського і загалом світового? Особисто Ви цікавитесь ними?
— Я вважаю, що ерудованій людині дуже важливо розбиратися в «трендах» нових тенденцій живопису, музики, театру, кіно. В першу чергу тому, що це насправді якісне дозвілля, яке наповнює повсякдення яскравими враженнями, тобто – дає людині можливість відпочити від трудової напруги із користю.
— Ви бачили роботи, які представлені в арт-проекті, що розпочав свою діяльність в приміщенні П’ятого апеляційного адміністративного суду?
— Звичайно, я бачив роботи, і вважаю, що такі акції дуже цікаві і необхідні. Зазвичай приміщення державних установ – доволі невиразні і незатишні, а публічний простір має бути наповнений чимось естетично привабливим, пізнавальним, незвичним – і таким його, до речі, роблять у багатьох країнах світу. Я бачу, що і в нашому місті ця тенденція поступово впроваджується: витвори мистецтва виставляють не лише в музеях, а й там, де їх може бачити велика кількість людей, і це наповнює їх позитивними емоціями, примушує замислюватись над тим, що вкладав у свій твір митець. На базі П’ятого апеляційного адміністративного суду вже кілька разів проходили художні виставки, і треба зазначити, що вони дуже подобаються нашим відвідувачам. От ми і вирішили зробити такі виставки на постійній основі – час від часу будуть мінятися експозиції. Перша у рамках нашого арт-проекту, до речі, називається «Сфера творчості», на якій можна буде ознайомитися із творчістю членів одеської організації Спілки художників України. Упевнений, що цей проект сподобається нашим відвідувачам.
— А які особисто Ваші враження від представлених в цій експозиції робіт?
— Картини виконані у різних стилях та техніках на достойному професійному рівні. Я думаю, що кожен із глядачів обере собі роботу для душі, принаймні я відразу звернув увагу на декілька картин, а одна мені сподобалась особливо – поки не скажу, яка.
На базі П’ятого апеляційного адміністративного суду вже кілька разів проходили художні виставки, і треба зазначити, що вони дуже подобаються нашим відвідувачам. От ми і вирішили зробити такі виставки на постійній основі.
Олександр Джабурія біля картини
Леоніда Шилова.
Бесіду вела арт-оглядач Катерина Скатрі-Олва.
Фото Василя Бабенка.