Наприкінці травня 2019 року в стінах Верховної Ради України відбулась фото-
виставка, присвячена діяльності Міжнародного благодійного фонду «РОДИННИЙ КЛУБ МАТУСЯ» за проектом «Реабілітація жінок з дітьми з Донецької та Лугансь- кої областей».
Цим дітям: їхні світлини прикрашали стіни найви- щого законодавчого органу країни, і це дуже сим- волічно, адже у зв’язку із бойовими діями перед Україною постали нові виклики у сфері захисту прав дітей. Так, на разі, сьогодні дуже гостро по- рушено питання дотримання прав дітей пересе- ленців.
Метою фотовиставки і стало привернення ува- ги до проблем дітей – ровесників війни, які є повноправними громадянами України. Відвіду- вачі мали змогу подивитися в обличчя дітей, на- роджених у 2014-2015 роках, батьки яких втікали.
Фонд «МАТУСЯ» (так скорочено називають його усі причетні) існує з 2014 року – тобто, від самого початку військової агресії проти України, і одним з перших його волонтерських проектів була саме реабілітація жінок з дітьми. Проект об’єднав жі- нок, що на той час мали в сім’ях немовлят або були на останньому передпологовому періоді. Метою волонтерів тоді стало надання першої психоло- гічної допомоги таким жінкам, відновлення їхніх документів, допомога у пошуках житла, надання одягу та їжі. Іншим важливим завданням стало забезпечення жінок усім необхідним для немов- лят (ліжками, колясками, дитячим харчуванням та одягом, медикаментами), а також організація багатьом вагітним жінкам медичної допомоги та направлення їх на пологи в пологові будинки міста Києва та Київської області.
Тоді волонтери опікувалися більше ніж 200 жінка- ми, які народили дітей в тяжкі для України перші воєнні роки. Минуло п’ять років, і увесь цей час Фонд підтримує зв’язок із сім’ями, яким надава- лася допомога, волонтери цікавляться їхнім жит- тям, спостерігають, як ростуть діти.
Отже, фотовиставка, яка проходила в приміщен- ні Верховної Ради України, була присвячена самевід жахіть війни на мирну територію, і які як ніхто знають ціну мирного неба. У своїх малюнках діти відображають мрії про єдність та цілісність Украї- ни, любов до рідної країни та повагу до її держав- ності.
Діти України, народженні в тяжкі перші роки по- чатку військових дій на Сході, стали символом людської сили, витримки та щастя жінок, і допо- мога їм є найпочеснішою справою волонтерської жіночого справи.
За матеріалами з офіційного сайту Верховної
Ради України.