18 серпня 2021р. О 18.00 вiдкриэться виставка Тетяни Молодоi “Рослини, качки та мiфи” , 4 поверх, арт-галерея в “Садах Перемоги”
Трохи про виставку: “Качки, рослини і міфи Тетяни Молодої”
Звичайно, коли у назві присутній перелік, то стає зрозуміло, що КОНЦЕПЦІЇ нема! Тобто автору нема чого сказати? Або навпаки, забагато?
У тому-то й привілей і недолік візуального мистецтва і Тетяна Молода КОРИСТУЄТЬСЯ цим повною мірою! У кожне полотно вона помістила (ЗАПХАЛА!) стільки символів та значень! Більш того, вона згодна і здатна всіх їх пояснювати!
Там є приватні наративи (про панське похождення бабусі та окупацію Західної України підчас Другої світової війни), але за манерами я б означила Тетяну як «ТИХИЙ ПАТРІОТ», бо вона чемна, тиха, але багато чого ЗНАЄ і не згодна погоджуватися також з багато чим.
Ця виставка, де можна на абсолютно на кожному полотні побачити багато чого (навіщо?): сонце, небо, зірки, квіточки, але в першу чергу висмикуєш КАЧКУ та РИБУ! До чого це? А то від дитинства, де качка, мов праматір, очолювала череду з каченятами у ході до ставка! То була дія і одночасно подія та хода. Що до риби, то це пов’язано з життям біля Тілігульського лиману; де люди годуються рибою, але ж риба водночас має у собі багато ІКРИ! Тобто можливостей для розповсюдження її самої! Чи ми не зашкоджуємо природі?
А близкість до природи у дитинстві (якої лишені багато з нас) у тої самої бабусі (а в декого вже спроможне викликати навіть заздрість) і сформувало її світогляд, її сприйняття дійсності. Де є вже перелічені об’єкти, але й трава, квіти та тваринки, але докладно, конкретно, а не як ландшафт\загальний пейзаж. Й також МІФИ та МІФОЛОГІЧНІСТЬ.
Більш того лагідні жіночки позбавлені очей – вони затемнені! Вони існують, щоб передати гарний – позитивний – настрій, а не задля того аби щось, нас, глядачів роздивлятися. До того ж одразу глядач (чомусь) перетворюється на… слухача, бо звідти він чує етнічну музику – справжню народну, таку як у Dakh Daughters (Київ) чи Motanka (Луцьк)
Хоча існує думка, що на виставці будуть ДОМІНУВАТИ об’єкти, чи точніше міні-скульптури, створені з пап’є-маше, які здатні відтворити дитяче світосприйняття, але сприймаються як дивовижні, абсолютно позитивні іграшки, чи СУВЕНІРИ?”
Уте Кільтер