Минулого разу я розповідала про скандальную картину Дениса Недолуженка – карикатуру на Катерину ІІ. Вона повинна була зайняти центральне місце на виставці “Воля Не Смерть” 18 листопада. Нагадую, ці виставки відбуваються щосуботи на “книжці” або на Дерибасівській, 20. Але шедевр Дениса Недолуженка та твори інших художників цього разу вирішено було демонструвати на новому, відповідному місці – Катерининській площі. Але, прийшовши туди, організатори, митці та глядачі виявили охоронців, що заборонили цю акцію. Це навіть якось соромно – у наш час та у нашій демократичній країні. Тож я звернулася за поясненнями насамперед до адвокатки Вікторії Нестеренко, за чиєю підтримкою проводилася акція:
- Вікторіє, це взагалі законно – заборонити мирну мистецьку ініціативу?
- Звісно, ні. На жаль, виставка триває усього три години. Протягом такого короткого часу на місці неможливо було вирішити це питання. “Захисники” паркану пропонували нам їхати до поліції та давати пояснення. Але на всі ці узгодження пішло б кілька днів.
- І що сталося далі?
- “Дискусія” тривала близько півгодини. Потім організаторами було вирішено піти на Дерибасівську, 20 та влаштувати це там, як і раніше. Завітайте, ці картини там висять і досі.
Тепер треба ще вислухати враження самого автора “хіта сезону” від такої бездарної “акції” охоронців:
- Денисе, чи очікували Ви на такий “перформанс” представників міської влади?
- Звісно, не очікував. Склалося враження, що той “дерев’яний макінтош” не нас захищає від “великої культури”, а цю істоту від настирних митців.
- Як Ви вважаєте, можливо було переконати працівників, які охороняли той паркан?
- Схоже, для міської влади ця ганебна споруда цінніша, наприклад, за типографію Фесенка – пам’ятку становлення української державності. Так і знесли її “впрутню”, незважаючи на “протести” чиновників від культури…
Що ж, дуже сумно. Проте, виставку зробити все ж вдалося – на Дерибасівській, 20. Запрошую подивитися цю монументальну карикатуру та інші картини, поки вони там ще демонструються!
Автор статьи Лера Югова